Globální mindset: Jak jsme postavili Allwyn konferenci v Londýně

26.11.2025

Globální mindset: Jak jsme postavili Allwyn konferenci v Londýně

Letos jsme s Allwynem zavítali do Londýna a protože produkce v zahraničí přináší jiný typ výzev, zeptali jsme se Lucky Talůžkové, team leadera projektu, jaká byla zahraniční produkce v praxi.


Luci, co bylo klíčovým impulzem pro rozhodnutí realizovat konferenci Allwynu právě v Londýně a jak tato volba ovlivnila celkový koncept akce?

Lucka: Lokaci vybírá klient, a letos padla volba právě na Londýn. Navázali jsme tak na Vídeň v roce 2023, v následujícím roce na Prahu a pokračovali v tradici pořádání akce v zemích, kde Allwyn působí.

Celkový koncept akce volba lokace neovlivnila, pořád šlo o budování a prohlubování vztahů napříč společností, setkání se, předání zkušeností z různých trhů, kde klient působí. Konference měla nosné téma Winning as ONE a event se nesl v duchu poslání společnosti "Making Play Better For All". Museli jsme ale zohlednit lokální provozní realitu — ať už jde o možnosti techniky, flexibilitu dodavatelů nebo pravidla, která Britové striktně dodržují. To všechno nakonec formovalo i podobu celé konference.


Jaké specifické rozdíly v produkčních postupech nebo pracovních standardech jste ve Velké Británii zaznamenali a co vás na místní eventové kultuře nejvíce překvapilo?

Lucka: Pozitivní bylo zjištění, že náš standard práce je naprosto srovnatelný s mezinárodním. Stejně jako všude jinde je tato práce o lidech a i u většiny britských dodavatelů převažovala snaha vycházet vstříc a reagovat operativně. Na druhou stranu musím říct, že v Česku vnímám mnohem větší časovou flexibilitu a schopnost improvizace v rámci nenadálých řešení.

Velmi příjemně nás překvapila kvalita služeb ve vybrané lokaci v County Hall – technika, catering i samotná komunikace byla na vysoké úrovni. Ze začátku jsme měli obavu, jestli plně chápou standard našeho eventu, ale jak se blížil termín realizace, bylo to jen lepší a lepší. Na druhou stranu na místě byl náročný branding lokace a tiskové materiály od lokálních dodavatelů. Troufám si říci, že kvalita českých dekoratérů a tiskáren je vysoké úrovni.


Jak se liší spolupráce s britskými dodavateli a lokacemi oproti českému prostředí a jaké know-how si z této zkušenosti odnášíme?

Lucka: Britové mají perfektně nastavené procesy a velmi jasné smluvní podmínky, na kterých trvají. Britský i český klient má ale jednu věc společnou: očekává služby na nejvyšší úrovni.


S jakými produkčními výzvami jste se při této realizaci potýkali – od logistiky přes legislativu až po práci s místními týmy.

Lucka: Mezi největší výzvy patřila koordinace logistiky – přeprava materiálu přes hranice, tedy včasná výroba a zajištění dopravce, který i zboží proclí. To je náročné na správné zprocesování veškeré požadované dokumentace mimo země EU. Výzvou by mohlo být nemít lokální „spojku“, která zaskočí třeba do hotelu přeměřit zrcadla, zkontroluje stav probíhající rekonstrukce chodníku před lokací a podobné drobné úkoly a detaily, které se s blížícím se termínem realizace vynořují. Tu jsme ale měli 😊.


Kde podle vás vyniká český produkční standard v mezinárodním porovnání? V čem máme jako Event Arena silnou konkurenční výhodu?

Lucka: Myslím, že umíme operativněji reagovat na last minute požadavky klienta snažíme se udržet náklady v rámci rozumného rozpočtu. Jsme kreativní ve stage designu a technickém řešení eventů, pokud to lokace umožňuje. Dále jsme zvyklí pracovat v menších týmech, takže komunikace probíhá bez zbytečných prodlev, což urychluje celý proces přípravy akce. Kreativita – přijímáme „výzvu udělat to jinak“, často přicházíme s netradičními nápady, které jsou zároveň prakticky proveditelné.


A na závěr: Jakou jednu neocenitelnou radu byste dali klientům, kteří plánují uspořádat event v zahraničí poprvé? Na co se vyplatí připravit nejvíc?

Lucka: Jděte do toho! Zahraniční event je zážitek, který posílí brand, otevře nové možnosti a často přinese úplně jinou energii. Jen je potřeba začít s přípravou dřív než u lokálních akcí — top lokace jsou vybookované klidně rok dopředu a i účastníci potřebují čas na plánování cest.

A kdybyste se rozhodli, rádi vás celým procesem provedeme. Máme zkušenosti nejen z Evropy, ale i z eventů po celém světě 😊


Ukázku akce si můžete prohlédnout zde.


Lucie

Lucie Talůžková | senior event manager | team leader

Sdílet článek